Total resultat:
Pl Stno Name YB Club S1 S2 S3 S4 S5 S6 Total
M18B (15)
1 3491 Ilmars Kaukitis 90 AZIMUTS OK 55:03 2 1:18:04 1 52:48 2 46:40 2 58:58 1 52:10 1
1255 1326 1247 1291 1225 1389 5261
9 879 Bjorn Holgersson 89 SNATTRINGE SK 1:23:13 7 mp 1:09:39 5 1:12:51 8 2:03:13 9 1:19:15 4
963 0 1007 944 716 1076 3990
M20S (15)
1 1373 Marcus Johansson 87 OK GISLE 49:36 2 1:01:26 1 mp 48:07 4 43:46 1 50:35 1
1182 1187 0 1162 1239 1240 4848
3 880 Fredrik Holgersson 87 SNATTRINGE SK 51:18 3 1:04:45 3 53:23 2 46:38 2 52:13 4 55:10 4
1164 1158 1158 1187 1065 1172 4681
M45S (113)
1 3640 Robert Lee 62 INT 41:09 5 51:10 4 34:07 1 dns 43:50 1 39:06 1
1316 1285 1382 1401 1397 5496
49 878 Per Holgersson 58 SNATTRINGE SK 1:02:13 66 1:04:18 30 1:05:02 87 54:33 52 1:06:29 43 1:00:33 35
963 1116 781 1007 1043 1052 4218
M50L (163)
1 326 Martin Dean 57 FVO 47:56 2 51:04 1 50:17 6 43:32 1 42:38 2 50:09 1
1333 1387 1287 1346 1327 1345 5411
4 882 Goran Nilsson 56 SNATTRINGE SK dns 54:24 4 49:49 4 46:48 4 59:10 54 52:30 3
1346 1293 1302 1101 1315 5256
W21L (43)
1 2980 Annemarie Sieber 75 OLG WISLIG/KAPREOLO 1:03:31 3 1:10:54 2 1:01:01 1 54:41 1 1:20:32 4 1:01:47 2
1231 1253 1336 1314 1256 1287 5193
23 881 Nadja Dahlstrom 72 SNATTRINGE SK 1:18:53 26 1:27:59 16 1:20:12 19 1:07:36 17 1:47:18 26 1:26:33 22
969 1074 1027 1063 821 884 4133
W45S (73)
1 2902 Agneta Erfors 59 OK TORFINN 29:27 1 34:28 1 29:29 1 31:15 1 34:35 1 30:01 1
1413 1402 1421 1349 1349 1437 5673
4 877 Agneta Holgersson 59 SNATTRINGE SK 36:44 7 44:41 6 36:37 4 34:39 4 39:12 4 37:17 3
1286 1240 1287 1295 1274 1309 5177
W50S (79)
1 1808 Lisbeth Dahl 56 HELSINGBORGS SOK 26:59 1 38:08 4 35:15 2 37:54 6 35:25 2 35:08 2
1486 1304 1336 1247 1343 1376 5541
31 883 Eva Nilsson 56 SNATTRINGE SK dns 57:31 34 46:07 17 mp 1:02:16 40 44:31 7
1006 1141 0 873 1212 4232
Dag 1:
M18B (15) 5.8 km 235 m 21 C
1 3803 Calum Coombs NYDALEN 44:47
7 879 Bjorn Holgersson 89 SNATTRINGE SK 1:23:13
M20S (15) 5.3 km 200 m 18 C
1 884 Rhys Roberts 88 NOC 49:24
3 880 Fredrik Holgersson 87 SNATTRINGE SK 51:18
M45S (114) 4.8 km 230 m 16 C
1 3713 Andy Creber 58 BOK 37:45
66 878 Per Holgersson 58 SNATTRINGE SK 1:02:13
M50L (169) 6.2 km 265 m 16 C
1 894 Lars Persson 56 HAGABY GOIF 47:07
882 Goran Nilsson 56 SNATTRINGE SK dns
W21L (44) 6.3 km 300 m 16 C
1 3019 Cath Wilson 77 SROC 57:21
26 881 Nadja Dahlstrom 72 SNATTRINGE SK 1:18:53
W45S (73) 3.1 km 115 m 10 C
1 2902 Agneta Erfors 59 OK TORFINN 29:27
7 877 Agneta Holgersson 59 SNATTRINGE SK 36:44
W50S (80) 3.1 km 115 m 10 C
1 1808 Lisbeth Dahl 56 HELSINGBORGS SOK 26:59
883 Eva Nilsson 56 SNATTRINGE SK dns
Dag 2:
M18B (15) 6.3 km 250 m 15 C
1 3491 Ilmars Kaukitis 90 AZIMUTS OK 1:18:04
879 Bjorn Holgersson 89 SNATTRINGE SK mp
M20S (15) 5.7 km 220 m 15 C
1 1373 Marcus Johansson 87 OK GISLE 1:01:26
3 880 Fredrik Holgersson 87 SNATTRINGE SK 1:04:45
M45S (113) 5.2 km 210 m 13 C
1 1397 Arne Wilhelm Knudsen 60 GNEIST 46:43
30 878 Per Holgersson 58 SNATTRINGE SK 1:04:18
M50L (169) 6.2 km 300 m 17 C
1 326 Martin Dean 57 FVO 51:04
4 882 Goran Nilsson 56 SNATTRINGE SK 54:24
W21L (43) 6.7 km 300 m 17 C
1 2080 Clare Leventon 80 SYO 1:10:33
16 881 Nadja Dahlstrom 72 SNATTRINGE SK 1:27:59
W45S (72) 3.3 km 120 m 10 C
1 2902 Agneta Erfors 59 OK TORFINN 34:28
6 877 Agneta Holgersson 59 SNATTRINGE SK 44:41
W50S (80) 3.3 km 120 m 10 C
1 1765 Karin Montigel 56 OLG BASEL 37:28
34 883 Eva Nilsson 56 SNATTRINGE SK 57:31
Dag 3:
M18B (10) 6.2 km 130 m 13 C
1 3803 Calum Coombs NYDALEN 46:06
5 879 Bjorn Holgersson 89 SNATTRINGE SK 1:09:39
M20S (13) 5.8 km 135 m 16 C
1 884 Rhys Roberts 88 NOC 48:19
2 880 Fredrik Holgersson 87 SNATTRINGE SK 53:23
M45S (104) 5.1 km 70 m 11 C
1 3640 Robert Lee 62 INT 34:07
87 878 Per Holgersson 58 SNATTRINGE SK 1:05:02
M50L (153) 6.7 km 145 m 19 C
1 1927 John Tullie 57 RR 48:59
4 882 Goran Nilsson 56 SNATTRINGE SK 49:49
W21L (42) 6.9 km 175 m 20 C
1 2980 Annemarie Sieber 75 OLG WISLIG/KAPREOLO 1:01:01
19 881 Nadja Dahlstrom 72 SNATTRINGE SK 1:20:12
W45S (65) 3.4 km 60 m 11 C
1 2902 Agneta Erfors 59 OK TORFINN 29:29
4 877 Agneta Holgersson 59 SNATTRINGE SK 36:37
W50S (70) 3.4 km 60 m 11 C
1 866 Monika Gustafsson Hagberg 55 OK SÖDERTÖRN 33:26
17 883 Eva Nilsson 56 SNATTRINGE SK 46:07
Dag 4:
M18B (11) 5.8 km 50 m 20 C
1 3803 Calum Coombs NYDALEN 43:17
8 879 Bjorn Holgersson 89 SNATTRINGE SK 1:12:51
M20S (14) 5.8 km 50 m 17 C
1 884 Rhys Roberts 88 NOC 42:34
2 880 Fredrik Holgersson 87 SNATTRINGE SK 46:38
M45S (103) 4.9 km 45 m 18 C
1 2161 Otte Omdal 58 GANDDAL IL 37:14
52 878 Per Holgersson 58 SNATTRINGE SK 54:33
M50L (153) 6.5 km 60 m 19 C
1 326 Martin Dean 57 FVO 43:32
4 882 Goran Nilsson 56 SNATTRINGE SK 46:48
W21L (40) 7.0 km 60 m 20 C
1 2980 Annemarie Sieber 75 OLG WISLIG/KAPREOLO 54:41
17 881 Nadja Dahlstrom 72 SNATTRINGE SK 1:07:36
W45S (68) 3.3 km 30 m 13 C
1 2902 Agneta Erfors 59 OK TORFINN 31:15
4 877 Agneta Holgersson 59 SNATTRINGE SK 34:39
W50S (71) 3.3 km 30 m 13 C
1 866 Monika Gustafsson Hagberg 55 OK SÖDERTÖRN 32:28
883 Eva Nilsson 56 SNATTRINGE SK mp
Dag 5:
M18B (10) 6.0 km 60 m 11 C
1 3491 Ilmars Kaukitis 90 AZIMUTS OK 58:58
9 879 Bjorn Holgersson 89 SNATTRINGE SK 2:03:13
M20S (11) 5.0 km 175 m 14 C
1 1373 Marcus Johansson 87 OK GISLE 43:46
4 880 Fredrik Holgersson 87 SNATTRINGE SK 52:13
M45S (103) 5.2 km 90 m 12 C
1 3640 Robert Lee 62 INT 43:50
43 878 Per Holgersson 58 SNATTRINGE SK 1:06:29
M50L (150) Voided leg 6.3 km 140 m 12 C
1 894 Lars Persson 56 HAGABY GOIF 42:27
54 882 Goran Nilsson 56 SNATTRINGE SK 59:10
W21L (36) 7.3 km 125 m 11 C
1 3019 Cath Wilson 77 SROC 1:16:21
26 881 Nadja Dahlstrom 72 SNATTRINGE SK 1:47:18
W45S (65) 3.0 km 75 m 8 C
1 2902 Agneta Erfors 59 OK TORFINN 34:35
4 877 Agneta Holgersson 59 SNATTRINGE SK 39:12
W50S (67) 3.0 km 75 m 8 C
1 866 Monika Gustafsson Högberg 55 OK SÖDERTÖRN 31:19
40 883 Eva Nilsson 56 SNATTRINGE SK 1:02:16
Dag 6:
M18B (17) 6.3 km 180 m 20 C
1 3491 Ilmars Kaukitis 90 AZIMUTS OK 52:10
4 879 Bjorn Holgersson 89 SNATTRINGE SK 1:19:15
M20S (16) 5.8 km 170 m 20 C
1 1373 Marcus Johansson 87 OK GISLE 50:35
4 880 Fredrik Holgersson 87 SNATTRINGE SK 55:10
M45S (112) 5.2 km 165 m 16 C
1 3640 Robert Lee 62 INT 39:06
35 878 Per Holgersson 58 SNATTRINGE SK 1:00:33
M50L (168) 6.9 km 225 m 22 C
1 326 Martin Dean 57 FVO 50:09
3 882 Goran Nilsson 56 SNATTRINGE SK 52:30
W21L (44) 6.9 km 215 m 21 C
1 3274 Sarah Weber 81 OLG NOW 1:01:09
22 881 Nadja Dahlstrom 72 SNATTRINGE SK 1:26:33
W45S (69) 3.3 km 95 m 13 C
1 2902 Agneta Erfors 59 OK TORFINN 30:01
3 877 Agneta Holgersson 59 SNATTRINGE SK 37:17
W50S (80) 3.3 km 95 m 13 C
1 866 Monika Gustafsson Högberg 55 OK SÖDERTÖRN 34:35
7 883 Eva Nilsson 56 SNATTRINGE SK 44:31