Mörtsjödubbelnon 2010-05-05 22:01
Startlistaskapad av OE2003 Sverige © Stephan Krämer 2008

  Bricka Nr. lapp Namn                               Klubb                            Start 


H80  (5)      2970 m                  Startplats 2   

   27899          David Jonsson                      Hammarby IF OF                10:00:00 
  404134          Lennart Westergren                 Söders SOL Tyresö             10:03:00 
   40412          Henning Hamilton                   Enebybergs IF                 10:06:00 
   27270          Per Wester                         Gustavsbergs OK               10:09:00 
  408877          Börje Palmqvist                    Järfälla OK                   10:12:00 



H75  (10)     2970 m                  Startplats 2   

  217134          Hans Jonsson                       Hammarby IF OF                10:01:00 
   37539          Lars Sandvik                       OK Ravinen                    10:04:00 
  264117          Karl-Erik Mogren                   Stigfinnarna                  10:07:00 
  259035          Alf Lundkvist                      OK Tor                        10:10:00 
  751218          Ivar Nordberg                      OK Älvsjö-Örby                10:13:00 
  422434          Albert Mård                        Bromma-Vällingby SOK          10:16:00 
  530291          Arne Åhman                         OK Klemmingen                 10:19:00 
   26040          Bengt Yttermo                      OK Södertörn                  10:22:00 
   30265          Lars Löthman                       Järfälla OK                   10:25:00 
   29104          Olof Rudin                         Tumba-Mälarhöjden OK          10:28:00 



H70  (11)     3970 m                  Startplats 2   

   15153          Åke Sander                         IFK Lidingös Skid o OK        10:00:00 
  890806          Lars Roos                          Attunda OK                    10:02:00 
   36463          Åke Andersson                      OK Älvsjö-Örby                10:04:00 
   29694          Lars Nord                          Södertälje IF                 10:06:00 
  776267          Erland Ljungström                  Spårvägens OK                 10:08:00 
   15966          Ulf Eskilsson                      OK Södertörn                  10:10:00 
   10401          Gunnar Dahlström                   Fredrikshofs IF Skid & OK     10:12:00 
   19416          Rune Carlsson                      Sundbybergs IK                10:14:00 
   27883          Sture Nilsson                      Stockholmspolisens IF OF      10:16:00 
  438379          Benny Bogstedt                     Tullinge SK                   10:18:00 
   16931          Sune Lindell                       OK Hällen                     10:20:00 



H65  (19)     3970 m                  Startplats 2   

   26018          Ronny Hedlund                      OK Södertörn                  10:01:00 
   30214          Lars Jonasson                      Järfälla OK                   10:03:00 
   30954          Jan Olof Norén                     Järla Orientering             10:05:00 
   27089          Bengt Mattiasson                   Södertälje-Nykvarn OF         10:07:00 
  355680          Hans Eriksson                      SOIK Hellas                   10:09:00 
  202539          Ingemar Johnsson                   Haninge SOK                   10:11:00 
  701037          Olle Öberg                         Skogsluffarnas OK             10:13:00 
   17445          Göran Larbo                        Attunda OK                    10:15:00 
  344410          Christer Lundin                    OK Renen                      10:17:00 
  306683          Roland Kusgård                     Södertälje-Nykvarn OF         10:19:00 
   36281          Bengt Eriksson                     Väsby OK                      10:21:00 
  951119          John Östlund                       Sundbybergs IK                10:23:00 
  261446          Holger Lindh                       Långvikens OK                 10:25:00 
   26034          Örjan Kampegård                    OK Södertörn                  10:27:00 
   30298          Gunnar Eriksson                    Järfälla OK                   10:29:00 
  343498          Lars Nordin                        Solna OK                      10:31:00 
  306681          Stig Thorsson                      Södertälje-Nykvarn OF         10:33:00 
  421744          Sverker Tirén                      SOIK Hellas                   10:35:00 
   38458          Bo Hedlund                         IFK Enskede                   10:37:00 



H60  (22)     4590 m                  Startplats 2   

  654082          Greger Wedin                       Södertälje-Nykvarn OF          9:57:00 
   36091          Per-Erik Carlenius                 Attunda OK                    10:00:00 
  249261          Björn Edén                         Täby OK                       10:03:00 
  204500          Bror Fureskog                      Alfta-Ösa OK                  10:06:00 
   19205          Urban Boström                      Solna OK                      10:09:00 
  811029          Lars Mårsell                       Södertälje-Nykvarn OF         10:12:00 
   37042          Jörgen Widlund                     Nynäshamns OK                 10:15:00 
   30066          Alf Lång                           Söders SOL Tyresö             10:18:00 
   19886          Tommy Olausson                     Tullinge SK                   10:21:00 
  661124          Ingvar Svensson                    Bjursås OK                    10:24:00 
  264331          Sven-Inge Nylund                   Järfälla OK                   10:27:00 
   36408          Nils Göran Frisk                   Attunda OK                    10:30:00 
  971213          Bo Skoog                           Tumba-Mälarhöjden OK          10:33:00 
  580115          Tommy Wåhlin                       OK Enen                       10:36:00 
   27776          Anders Stenback                    Bromma-Vällingby SOK          10:39:00 
  352286          Tomas Norlén                       Södertälje-Nykvarn OF         10:42:00 
   27772          Christer Galle                     Mälarö SOK                    10:45:00 
   30094          Ingemar Gard                       Söders SOL Tyresö             10:48:00 
  343435          Kjell Holmberg                     OK Södertörn                  10:51:00 
   19391          Ebbe Adolfsson                     Sundbybergs IK                10:54:00 
  895424          Magnus Haraldsson                  Gustavsbergs OK               10:57:00 
  418071          Bo Winander                        Järfälla OK                   11:00:00 



H55  (29)     5010 m                  Startplats 2   

  330629          Clas Gösta Tärnrot                 Tullinge SK                    9:56:00 
  504287          Lennart Hävrén                     Tullinge SK                    9:58:00 
  439834          Kjell Lindblom                     Järfälla OK                   10:00:00 
  355399          Curt Rahlén                        OK Ravinen                    10:02:00 
   12157          Per Ove Wallén                     Täby OK                       10:04:00 
   27796          Henrik Johansson                   Bromma-Vällingby SOK          10:06:00 
  530519          Thomas Wester                      Gustavsbergs OK               10:08:00 
  259474          Sune Sisell                        OK Södertörn                  10:10:00 
  510225          Christer Nordström                 OK Älvsjö-Örby                10:12:00 
   30831          P-O Ivarsson                       Haninge SOK                   10:14:00 
  530014          Hans Andersson Strinning           Attunda OK                    10:16:00 
   19222          Johan Karlsten                     Solna OK                      10:18:00 
  550412          Stefan Myrefelt                    Skarpnäcks OL                 10:20:00 
  417620          Jan Lindgren                       OK Södertörn                  10:22:00 
   42055          Lars Mongård                       Skogsluffarnas OK             10:24:00 
   30273          Björn Svedin                       Järfälla OK                   10:26:00 
   41844          Per Åke Eriksson                   OK Ravinen                    10:28:00 
   19879          Göran Ohlsson                      Tullinge SK                   10:30:00 
   30944          Leif Mattsson                      Järla Orientering             10:32:00 
  870521          Matz Larsson                       Gustavsbergs OK               10:34:00 
   38850          Olle Blomgren                      OK Södertörn                  10:36:00 
   18706          Staffan Törnros                    Tumba-Mälarhöjden OK          10:38:00 
   30832          Ulf Lundström                      Haninge SOK                   10:40:00 
  520710          Anders Hallmén                     Attunda OK                    10:42:00 
  501967          Pelle Bengtsson                    IFK Enskede                   10:44:00 
   19494          Hans-Erik Persson                  Sundbybergs IK                10:46:00 
  423383          Jan Nellerup                       Skarpnäcks OL                 10:48:00 
   26011          Lars-Gunnar Larsson                OK Södertörn                  10:50:00 
   27084          Thomas Karlsson                    Södertälje-Nykvarn OF         10:52:00 



H50  (41)     5870 m                  Startplats 1   

   36572          Hans Vedin                         Söders SOL Tyresö              9:58:00 
   33679          Jan Larsson                        Väsby OK                      10:00:00 
  581117          Tapani Mattus                      Järla Orientering             10:02:00 
  246023          Stefan Sundélius                   Järfälla OK                   10:04:00 
   17456          Sven-Anders Olsson                 Attunda OK                    10:06:00 
   33497          Pär Westblad                       OK Ravinen                    10:08:00 
  245261          Christer Hördell                   Söders SOL Tyresö             10:10:00 
   30267          Mikael Byström                     Järfälla OK                   10:12:00 
  226063          Johan Tallhage                     Skarpnäcks OL                 10:14:00 
  331533          Krister Gumaelius                  Waxholms OK                   10:16:00 
  345373          Tomas Björelind                    Järla Orientering             10:18:00 
   42255          Peter Lundberg                     Järfälla OK                   10:20:00 
  590031          Johnny Junegard                    Tullinge SK                   10:22:00 
  582205          Ulf Burman                         Gustavsbergs OK               10:24:00 
  560509          Lars Forsstedt                     Söders SOL Tyresö             10:26:00 
   30257          Kenneth Pettersson                 Järfälla OK                   10:28:00 
  302671          Håkan Karlsson                     Mälarö SOK                    10:30:00 
  246014          Jan Kihl                           Sundbybergs IK                10:32:00 
   43903          Calle Darland                      Solna OK                      10:34:00 
   27597          Ulf Radler                         Järfälla OK                   10:36:00 
  600600          Jörgen Batz                        Skarpnäcks OL                 10:38:00 
  580304          Mats Larsson                       IFK Enskede                   10:40:00 
   30082          Lars Öhrman                        Söders SOL Tyresö             10:42:00 
  264336          Per Lindh                          Järfälla OK                   10:44:00 
  600715          Per-Arne Forsberg                  Tullinge SK                   10:46:00 
  404262          Sten-Olof Mattsson                 Leksands OK                   10:48:00 
   33477          Rolf Karlsson                      Järla Orientering             10:50:00 
  580719          Gunnar Svanberg                    Järfälla OK                   10:52:00 
  403583          Magnus Forshällen                  Attunda OK                    10:54:00 
   17954          Mats Zackrisson                    OK Älvsjö-Örby                10:56:00 
  600225          Per Backlund                       Söders SOL Tyresö             10:58:00 
   12250          Tomas Leffler                      Järfälla OK                   11:00:00 
  590503          Gunnar Langs                       Skarpnäcks OL                 11:02:00 
  570428          Lars Rönnols                       Täby OK                       11:04:00 
   33452          Anders Nissar                      Järla Orientering             11:06:00 
  431177          Ton Langerak                       Järfälla OK                   11:08:00 
  505090          Nils-Robert Persson                Tullinge SK                   11:10:00 
  417400          Peter Sundh                        Sundbybergs IK                11:12:00 
   36526          Milan Kopp                         Söders SOL Tyresö             11:14:00 
   30259          Lars-Erik Norberg                  Järfälla OK                   11:16:00 
  258536          Jan Månkell                        Attunda OK                    11:18:00 



H45  (43)     6240 m                  Startplats 1   

  438475          Håkan Redtzer                      Attunda OK                     9:54:00 
  997935          Olle Janrik                        Bromma-Vällingby SOK           9:56:00 
   30572          Jukka Loukusa                      Gustavsbergs OK                9:58:00 
  306792          Anders Winald                      SOIK Hellas                   10:00:00 
  610110          Peter Juthberg                     Söders SOL Tyresö             10:02:00 
  341376          Mårten Källström                   Sala OK                       10:04:00 
  816449          Kent Bergman                       OK Ravinen                    10:06:00 
  641107          Tomas Hultqvist                    Tullinge SK                   10:08:00 
  426097          Hans Malmberg                      Waxholms OK                   10:10:00 
   36969          Lars Gerhardsson                   Attunda OK                    10:12:00 
   15173          Anders Stjerndahl                  IFK Lidingös Skid o OK        10:14:00 
                  Per Brinkenberg                    Skogsluffarnas OK             10:16:00 
  247893          Alf Jansson                        Skarpnäcks OL                 10:18:00 
  640404          Anders Önerud                      OK Ravinen                    10:20:00 
   19885          Rikard Imark                       Tullinge SK                   10:22:00 
   19468          Ronny Nordgren                     Sundbybergs IK                10:24:00 
   17465          Patrik Fors                        Attunda OK                    10:26:00 
  205214          Fredrik Brandhorst                 Järla Orientering             10:28:00 
   30254          Johan Risberg                      Järfälla OK                   10:30:00 
  209886          Magnus Hellgren                    OK Ravinen                    10:32:00 
  640807          Mats Fryxell                       Tullinge SK                   10:34:00 
  350573          Joakim Eriksson                    Södertälje-Nykvarn OF         10:36:00 
  621114          Erik Daniels                       Attunda OK                    10:38:00 
  553567          Anders Mattsson                    OK Älvsjö-Örby                10:40:00 
  408503          Jan Carlsson                       Söders SOL Tyresö             10:42:00 
  262197          Lars-Johan Våg                     Lerums SOK                    10:44:00 
   41792          Michael Granqvist                  OK Ravinen                    10:46:00 
  640321          Hans Sundqvist                     Tullinge SK                   10:48:00 
  651231          Lars Håkan Sandvik                 Täby OK                       10:50:00 
  347050          Per Knutas                         Attunda OK                    10:52:00 
  640920          Sven Hunhammar                     Bromma-Vällingby SOK          10:54:00 
  430043          Nils Eklöw                         Skogsluffarnas OK             10:56:00 
   30836          Lars Greilert                      Haninge SOK                   10:58:00 
  341234          Ove Rinnbäck                       OK Ravinen                    11:00:00 
   46989          Leif Tynong                        Tullinge SK                   11:02:00 
  244874          Mats Käll                          Tumba-Mälarhöjden OK          11:04:00 
  350085          Lars Berzell                       Attunda OK                    11:06:00 
  864747          Ola Henriksson                     Järla Orientering             11:08:00 
   30275          Magnus Thunstedt                   Järfälla OK                   11:10:00 
  640524          Peter Albrektsson                  OK Ravinen                    11:12:00 
  650508          Mats Karlsson                      Tullinge SK                   11:14:00 
   38456          Torbjörn Johanson                  OK Södertörn                  11:16:00 
  362572          Stefan Martelius                   Attunda OK                    11:18:00 



H40  (27)     6730 m                  Startplats 1   

   25411          Johan Hansson                      Nässjö OK                     10:00:00 
   17469          Roger Lindén                       Attunda OK                    10:02:00 
  997941          Anders Thim                        Haninge SOK                   10:04:00 
  253657          Erik Berggren                      Tullinge SK                   10:06:00 
  500008          Tore Eklund                        Södertälje-Nykvarn OF         10:08:00 
  418050          Stefan Berg                        OK Ravinen                    10:10:00 
  244080          Ulf Andersson                      Haninge SOK                   10:12:00 
  997980          Ulrik Englund                      Tumba-Mälarhöjden OK          10:14:00 
   30271          Tomas Jonsson                      Järfälla OK                   10:16:00 
  343543          Magnus Elwin                       IFK Enskede                   10:18:00 
   30825          Peter Haglund                      Haninge SOK                   10:20:00 
   19631          Ingemar Stenbeck                   IFK Lidingös Skid o OK        10:22:00 
  895428          Martin Bjurner                     Bromma-Vällingby SOK          10:24:00 
  711007          Staffan Kjellman                   OK Ravinen                    10:26:00 
  421733          Ulf Bemm                           Haninge SOK                   10:28:00 
  259053          Dan Giberg                         Södertälje-Nykvarn OF         10:30:00 
  701112          Fredrik Sone                       Attunda OK                    10:32:00 
  347183          Henrik Morast                      Haninge SOK                   10:34:00 
  439531          Pär Hansson                        Centrum OK                    10:36:00 
   30212          Mats Lundbäck                      Järfälla OK                   10:38:00 
   41797          Richard Nordberg                   OK Ravinen                    10:40:00 
   30841          Robert Haglund                     Haninge SOK                   10:42:00 
  259475          Mats Åhman                         OK Klemmingen                 10:44:00 
   10358          Johan Lundvall                     Täby OK                       10:46:00 
  501969          Peter Albinsson                    IFK Enskede                   10:48:00 
  347288          Fredrik Morast                     Haninge SOK                   10:50:00 
   10489          Mattias Skeppling                  OK Södertörn                  10:52:00 



H35  (11)     7400 m                  Startplats 1   

  362366          Robert Lidström                    Tullinge SK                    9:59:00 
  810325          Björn Lovang                       IFK Lidingös Skid o OK        10:01:00 
  234930          Niklas Henriksson                  Attunda OK                    10:03:00 
  501970          Patric de Boussard                 IFK Enskede                   10:05:00 
  427069          Mattias Borg                       Tumba-Mälarhöjden OK          10:07:00 
  418095          Niclas Sjögren                     Södertälje-Nykvarn OF         10:09:00 
  342740          Henrik Sjögren                     Haninge SOK                   10:11:00 
  741009          Tomas Henriksson                   Attunda OK                    10:13:00 
   38418          Ulf Persson                        IFK Enskede                   10:15:00 
  421324          Björn Nilsson                      Tumba-Mälarhöjden OK          10:17:00 
   19825          Lars Lönnkvist                     Tullinge SK                   10:19:00 



H21  (35)     9140 m                  Startplats 1   

   27276          Mattias Nordin                     Gustavsbergs OK                9:58:00 
  910608          Andreas Leandersson                OK Tyr                        10:00:00 
  871014          Dan Wester                         Järla Orientering             10:00:00 
  555100          Henrik Hammas                      Attunda OK                    10:02:00 
  981017          Mårten Waldenfjord                 Järfälla OK                   10:02:00 
  831231          Emil Lauri                         IFK Lidingös Skid o OK        10:04:00 
  891108          Kent Ohlsson                       Södertälje-Nykvarn OF         10:06:00 
 1602161          Jonas Lindholm                     IK Hakarpspojkarna            10:08:00 
 2000112          Niklas Wrane                       Söders SOL Tyresö             10:10:00 
  911210          Oskar Hektor                       Järla Orientering             10:12:00 
  871230          Olle Karlsson                      Tullinge SK                   10:14:00 
  553570          Mikael Jansson                     IFK Lidingös Skid o OK        10:16:00 
  830405          Petter Haraldsson                  Gustavsbergs OK               10:18:00 
  996966          Mathias Hallmén                    Attunda OK                    10:20:00 
  902775          Henrik Tosteberg                   Linköpings OK                 10:22:00 
   10429          Pär Svensson                       Söders SOL Tyresö             10:24:00 
  901119          Olle Boström                       Järla Orientering             10:26:00 
  421800          David Hedberg                      Järfälla OK                   10:28:00 
  501598          Mårten Frendelius                  IFK Lidingös Skid o OK        10:30:00 
  890701          Johan Nyman                        IF Hagen                      10:32:00 
  910816          Adam Bäckström                     SOIK Hellas                   10:34:00 
  909192          Gustav Bergman                     OK Ravinen                    10:36:00 
  860860          Erik Mattsson                      Järla Orientering             10:38:00 
  409606          Christer Backman                   Tullinge SK                   10:40:00 
  880212          Linus Lauri                        IFK Lidingös Skid o OK        10:42:00 
  840824          Magnus Nordström                   OK Älvsjö-Örby                10:44:00 
  901911          Oskar Daniels                      Attunda OK                    10:46:00 
  900122          Jonas Leandersson                  OK Tyr                        10:48:00 
  770204          Johan Hedman                       Söders SOL Tyresö             10:50:00 
  769921          Peter Hemmyr                       Järla Orientering             10:52:00 
  820429          Anders Boström                     Järfälla OK                   10:54:00 
  516780          Anders Carlsson                    IFK Lidingös Skid o OK        10:56:00 
   43142          Anders Axling                      Södertälje-Nykvarn OF         10:58:00 
  887878          Kristoffer Edshage                 Centrum OK                    11:00:00 
  895429          Magnus Glännefors                  Söders SOL Tyresö             11:02:00 



H18  (18)     6730 m                  Startplats 1   

  239277          Manfred Axelsson                   OK Ravinen                    10:00:00 
  920531          Marcus Jansson                     KFUM Örebro OK                10:02:00 
  886988          Simon Mellin                       Sundbybergs IK                10:04:00 
  930514          Tobias Forsén                      Tullinge SK                   10:06:00 
   30953          Nils Amberg                        Järla Orientering             10:08:00 
  930324          Henrik Olsson                      Täby OK                       10:10:00 
  247598          Erik Berglund                      Skarpnäcks OL                 10:12:00 
  245289          Rasmus Knutmejer                   Söders SOL Tyresö             10:14:00 
  930228          Fredrik Bjernulf                   Sundbybergs IK                10:16:00 
  920407          Fredrik Forsberg                   Tullinge SK                   10:18:00 
  342465          Harald Henriksson                  Järla Orientering             10:20:00 
  931305          Eric Hansson                       Nässjö OK                     10:22:00 
  208843          Markus Hjort                       OK Ravinen                    10:24:00 
  920513          Erik Jansson                       KFUM Örebro OK                10:26:00 
  553545          Mårten Lundquist                   Sundbybergs IK                10:28:00 
  931022          Tintin Karlberg                    Tullinge SK                   10:30:00 
   30950          Hugo Nissar                        Järla Orientering             10:32:00 
  244030          Mikael Brinley                     Haninge SOK                   10:34:00 



H16  (42)     5040 m                  Startplats 1   

  553993 42       Johnny Rahlén                      OK Ravinen                     9:55:00 
   33587 41       Daniel Roos                        Attunda OK                     9:57:00 
  245669 40       Karl Janrik                        Bromma-Vällingby SOK           9:59:00 
  950721 1        Erik Nygren-Wåhlin                 OK Södertörn                  10:01:00 
  202540 2        Oskar Greilert                     Haninge SOK                   10:03:00 
  927201 3        Martin Gelinder                    Attunda OK                    10:05:00 
  429942 4        Josef Sandén                       Sundbybergs IK                10:07:00 
  940206 5        Jonas Rinnbäck                     OK Ravinen                    10:09:00 
  940131 6        Niklas Karlsson                    Bromma-Vällingby SOK          10:11:00 
  950404 7        Emil Andersson                     Tullinge SK                   10:13:00 
  950322 8        Jonathan Berglind                  OK Södertörn                  10:15:00 
 2011000 9        Alexander Berger                   Haninge SOK                   10:17:00 
  950223 10       Anton Daniels                      Attunda OK                    10:19:00 
  428975 11       Arvid Henriksson                   Järla Orientering             10:21:00 
  951001 12       Emil Granqvist                     OK Ravinen                    10:23:00 
  700070 13       Joakim Byström                     Järfälla OK                   10:25:00 
  950601 14       Jesper Andersson                   Snättringe SK                 10:27:00 
  950823 15       Jens Rönnols                       Täby OK                       10:29:00 
  247625 16       Johannes Knutas                    Attunda OK                    10:31:00 
  439963 17       Markus Hellström                   Sundbybergs IK                10:33:00 
  950331 18       Arvid Våg                          Lerums SOK                    10:35:00 
  227316 19       Henrik Broberg                     IFK Lidingös Skid o OK        10:37:00 
  950427 20       Daniel Bengtsson                   Tullinge SK                   10:39:00 
  950412 21       Måns Hellgren                      OK Södertörn                  10:41:00 
  344559 22       Jesper Lund                        Haninge SOK                   10:43:00 
  951019 23       Simon Martelius                    Attunda OK                    10:45:00 
  940118 24       Martin Dahlgren-Rosén              Järla Orientering             10:47:00 
   41817 25       Olle Forsberg                      OK Ravinen                    10:49:00 
  229610 26       Andreas Winander-Schönning         Järfälla OK                   10:51:00 
  990420 27       William Nilsson                    OK Södertörn                  10:53:00 
  941003 28       Jakob Ivarsson                     Haninge SOK                   10:55:00 
  241400 29       Erik Berzell                       Attunda OK                    10:57:00 
  940218 30       David Mellin                       Sundbybergs IK                10:59:00 
  941116 31       Markus Westblad                    OK Ravinen                    11:01:00 
  951115 32       Martin Hunhammar                   Bromma-Vällingby SOK          11:03:00 
  355800 33       Anton Blomdahl                     Tullinge SK                   11:05:00 
  951116 34       David Hector                       Snättringe SK                 11:07:00 
  940512 35       Erik Edén                          Täby OK                       11:09:00 
  950500 36       Alexander Fors                     Attunda OK                    11:11:00 
  950401 37       Emil Wipp                          Järla Orientering             11:13:00 
  941128 38       Assar Hellström                    OK Ravinen                    11:15:00 
  244961 39       Jefta Langerak                     Järfälla OK                   11:17:00 



H14  (35)     4300 m                  Startplats 1   

  887874 85       Viktor Janrik                      Bromma-Vällingby SOK           9:54:00 
   27231 84       Martin Nilsson                     Snättringe SK                  9:56:00 
  553366 83       Harald Carlinger                   Skogsluffarnas OK              9:58:00 
  347431 51       Emil Elmarsson                     Waxholms OK                   10:00:00 
  961201 52       Kalle Karlsson                     OK Ravinen                    10:02:00 
  345363 53       David Björelind                    Järla Orientering             10:04:00 
  350083 54       Filip Olsson                       Väsby OK                      10:06:00 
  960816 55       Karl Enges                         Attunda OK                    10:08:00 
  960810 56       Niklas Sundqvist                   Tullinge SK                   10:10:00 
  421748 57       Markus Berglund                    Skarpnäcks OL                 10:12:00 
  344569 58       Joakim Skärlén                     Haninge SOK                   10:14:00 
  961023 59       Anton Hansson                      Nässjö OK                     10:16:00 
  441794 60       Hjalmar Åhman                      IFK Lidingös Skid o OK        10:18:00 
  711123 61       Jonas Kallhauge                    Snättringe SK                 10:20:00 
  364856 62       Anton Hördell                      Söders SOL Tyresö             10:22:00 
  253868 63       Erik Engstedt                      Tullinge SK                   10:24:00 
  409852 64       Anton Gumaelius                    Waxholms OK                   10:26:00 
  418067 65       Erik Forsberg                      OK Ravinen                    10:28:00 
  960910 66       Alexander Nilsson                  OK Södertörn                  10:30:00 
  970919 67       Tobias Bjernulf                    Sundbybergs IK                10:32:00 
  970405 68       Rickard Månkell                    Attunda OK                    10:34:00 
  960220 69       Andreas Hultqvist                  Tullinge SK                   10:36:00 
  227109 70       Mathias Myrefelt Norlinger         Skarpnäcks OL                 10:38:00 
  344558 71       Hugo Dahlberg                      Haninge SOK                   10:40:00 
  244935 72       Isak Langerak                      Järfälla OK                   10:42:00 
  227387 73       Måns Tistad                        IFK Lidingös Skid o OK        10:44:00 
   44222 74       Birk Bergman                       Snättringe SK                 10:46:00 
  439967 75       Jonathan Envall                    Tumba-Mälarhöjden OK          10:48:00 
  970428 76       Olle Andersson                     Tullinge SK                   10:50:00 
  331038 77       Nils Gumaelius                     Waxholms OK                   10:52:00 
  244385 78       Felix Hellgren                     OK Ravinen                    10:54:00 
  245666 79       René Cronestrand                   Bromma-Vällingby SOK          10:56:00 
  350082 80       Lukas Olsson                       Väsby OK                      10:58:00 
  242353 81       Axel Forshällen                    Attunda OK                    11:00:00 
  427852 82       Simon Alheim                       Tullinge SK                   11:02:00 



H12  (35)     3010 m                  Startplats 1   

  438455          Christian Redtzer                  Attunda OK                     9:54:00 
  344553          Martin Andersson-Björk             Haninge SOK                    9:56:00 
  344564          Ludde Persson                      Haninge SOK                    9:58:00 
  990802          Oskar Enges                        Attunda OK                    10:00:00 
  433246          Jonas Engstedt                     Tullinge SK                   10:02:00 
  999108          Hannes Svahn                       OK Ravinen                    10:04:00 
  234540          Gabriel Lundvall                   Täby OK                       10:06:00 
  990524          Georg Eklöw                        Skogsluffarnas OK             10:08:00 
  229943          Benjamin Langerak                  Järfälla OK                   10:10:00 
  801121          Simon Imark                        Tullinge SK                   10:12:00 
  553558          Lowe Sundelin                      OK Ravinen                    10:14:00 
   30821          Emil Andersson                     Haninge SOK                   10:16:00 
  403581          Emil Roos                          Attunda OK                    10:18:00 
  801122          Victor Imark                       Tullinge SK                   10:20:00 
  418273          Viktor Wohlgemuth                  OK Ravinen                    10:22:00 
  245636          Lukas Lantto                       Bromma-Vällingby SOK          10:24:00 
  234667          Adam Hedberg                       OK Södertörn                  10:26:00 
  990329          Calle Nilsson                      Järfälla OK                   10:28:00 
  225362          Anton Källström                    Sala OK                       10:30:00 
  990918          Axel Granqvist                     OK Ravinen                    10:32:00 
  426978          Egil Morast                        Haninge SOK                   10:34:00 
  980714          Mattias Fors                       Attunda OK                    10:36:00 
  320296          Lukas Arkäng                       Tullinge SK                   10:38:00 
  991211          Hugo Thorell                       OK Ravinen                    10:40:00 
  347281          Axel Elmarsson                     Waxholms OK                   10:42:00 
  234764          Lukas Torbiörnsson                 Järla Orientering             10:44:00 
  439836          Dennis Hallmén                     Järfälla OK                   10:46:00 
  417565          Olle Berggren                      Tullinge SK                   10:48:00 
  244315          Lukas Hellgren                     OK Ravinen                    10:50:00 
  421735          Rickard Bemm                       Haninge SOK                   10:52:00 
  403582          Jesper Roos                        Attunda OK                    10:54:00 
  990426          Albin Andersson                    Tullinge SK                   10:56:00 
  419771          Albin Andersson                    OK Ravinen                    10:58:00 
  442330          Tobias Karlsson                    Snättringe SK                 11:00:00 
  234804          Linus Backlund                     OK Södertörn                  11:02:00 



H10  (17)     2240 m                  Startplats 1   

  426949          Johan Lundbäck                     Järfälla OK                   10:00:00 
  417396          Jonatan Ståhl                      Sundbybergs IK                10:02:00 
  227329          Waldemar von Frenckell             IFK Lidingös Skid o OK        10:04:00 
  202570          Victor Hansson                     Nässjö OK                     10:06:00 
  246152          Linus Albinsson                    Järfälla OK                   10:08:00 
  426119          Jacob Hördell                      Söders SOL Tyresö             10:10:00 
  347196          Ludvig Lindén                      Attunda OK                    10:12:00 
  900913          Emil Nilsson                       Järfälla OK                   10:14:00 
  343407          Kristoffer Tengroth                Sundbybergs IK                10:16:00 
  261534          Axel Junegard                      Tullinge SK                   10:18:00 
  344570          Martin Skärlén                     Haninge SOK                   10:20:00 
  342390          Johan Langerak                     Järfälla OK                   10:22:00 
  306552          Fredrik Glännefors                 Söders SOL Tyresö             10:24:00 
  331648          Oscar Månkell                      Attunda OK                    10:26:00 
  652000          Noel Waldenfjord                   Järfälla OK                   10:28:00 
  427034          Rasmus Kihl                        Sundbybergs IK                10:30:00 
                  Mateus Rudling                     IFK Lidingös Skid o OK        10:32:00 



D75  (3)      2400 m                  Startplats 2   

   36941          Ulla-Britt Åleberg                 Attunda OK                    10:01:00 
   10364          Birgitta Westergren                Täby OK                       10:04:00 
   30945          Ulla-Britta Hall                   Järla Orientering             10:07:00 



D70  (8)      2400 m                  Startplats 2   

   27894          Britt Ericson                      Hammarby IF OF                10:02:00 
   26016          Gunnel Junegard                    OK Södertörn                  10:05:00 
   36141          Gunvor Granath                     Nynäshamns OK                 10:08:00 
   27890          Gun Larsson                        Hammarby IF OF                10:11:00 
   27779          Saga Mård                          Bromma-Vällingby SOK          10:14:00 
   27893          Solveig Dillman                    Hammarby IF OF                10:17:00 
   27884          Edda Nilsson                       Stockholmspolisens IF OF      10:20:00 
  347191          Yvonne Roos                        Attunda OK                    10:23:00 



D65  (10)     2970 m                  Startplats 2   

  355821          Evy Nord                           Södertälje IF                  9:59:00 
  403081          Kersti Birgitta Larsson            Spårvägens OK                 10:02:00 
   30843          Siv Frölund                        Haninge SOK                   10:05:00 
   27412          Viera Larbo                        Turebergs IF                  10:08:00 
   40414          Marianne Hamilton                  Enebybergs IF                 10:11:00 
   19834          Britt-Marie Danell                 Tullinge SK                   10:14:00 
   15152          Margareta Sander                   IFK Lidingös Skid o OK        10:17:00 
   30845          Eva-Stina Svärd                    Haninge SOK                   10:20:00 
   27413          Karin Tibbelin                     Turebergs IF                  10:23:00 
   36555          Ulla-Cajsa Lybert-Eriksson         Väsby OK                      10:26:00 



D60  (11)     3420 m                  Startplats 2   

   52392          Karin Gustavsson                   Strängnäs-Malmby OL           10:00:00 
   30202          Anne Lundmark                      Järfälla OK                   10:03:00 
   27274          Margareta Haraldsson               Gustavsbergs OK               10:06:00 
   30846          Aila Halttunen                     Haninge SOK                   10:09:00 
   27076          Kerstin Frenckner                  Södertälje-Nykvarn OF         10:12:00 
   30201          Carin Runqvist                     Järfälla OK                   10:15:00 
   19851          Viveka Backman                     Tullinge SK                   10:18:00 
   16932          Ulla Lindell                       OK Hällen                     10:21:00 
   30250          Birgitta Billstam                  Järfälla OK                   10:24:00 
   36418          Kristina Nygren-Frisk              Attunda OK                    10:27:00 
   18744          Helen Törnros                      Tumba-Mälarhöjden OK          10:30:00 



D55  (12)     3420 m                  Startplats 2   

  419783          Riggan Frändén                     Järla Orientering             10:01:00 
  351586          Anneli Lindkvist                   Gustavsbergs OK               10:04:00 
  439399          Margareta Hallmén                  Attunda OK                    10:07:00 
   30873          Ingrid Graneli                     Haninge SOK                   10:10:00 
   19477          Marita Samuelsson                  Sundbybergs IK                10:13:00 
  212216          Margareta Andersson                SOIK Hellas                   10:16:00 
  551226          My Rönnols                         Täby OK                       10:19:00 
   30852          Karin Ivarsson                     Haninge SOK                   10:22:00 
  798390          Lena Jansson                       Järla Orientering             10:25:00 
   41599          Christina Moline                   Gustavsbergs OK               10:28:00 
   29115          Kerstin Skoog                      Tumba-Mälarhöjden OK          10:31:00 
  354330          Helena Korhonen                    Haninge SOK                   10:34:00 



D50  (17)     3420 m                  Startplats 2   

   19867          Maggan Bogstedt                    Tullinge SK                   10:02:00 
  560411          Margareta Wadin                    OK Älvsjö-Örby                10:05:00 
   27253          Lotta Valentin-Larsson             Gustavsbergs OK               10:08:00 
  600423          Karin Forsberg                     Tullinge SK                   10:11:00 
   38284          Åsa Sundberg                       OK Södertörn                  10:14:00 
  600611          Marie Malmborg                     Söders SOL Tyresö             10:17:00 
  403996          Lena Risby                         OK Ravinen                    10:20:00 
   30694          Pia-Lena Putkonen                  Tullinge SK                   10:23:00 
   27427          Ann Leesment                       Mälarö SOK                    10:26:00 
   30949          Gunilla Kreiss                     Järla Orientering             10:29:00 
   19843          Anna-Karin Ohlsson                 Tullinge SK                   10:32:00 
   26019          Anita Karlsson                     OK Södertörn                  10:35:00 
  439783          Riina Larsson-Mänd                 Fredrikshofs IF Skid & OK     10:38:00 
   27088          EvaLena Ericson                    Södertälje-Nykvarn OF         10:41:00 
   19810          Eva Persson-Hadmark                Tullinge SK                   10:44:00 
  895464          Britt-Marie Hellgren               OK Älvsjö-Örby                10:47:00 
  570504          Monica Darland                     Solna OK                      10:50:00 



D45  (30)     4260 m                  Startplats 2   

  351585          Agneta Lindblom                    Gustavsbergs OK                9:58:00 
  355747          Birgitta Olsson                    Täby OK                       10:00:00 
  610904          Eva Svanberg                       Järfälla OK                   10:02:00 
   46988          Katarina Tynong                    Tullinge SK                   10:04:00 
  991215          Carina Johansson                   Tumba-Mälarhöjden OK          10:06:00 
  403177          Ann Bergman                        OK Ravinen                    10:08:00 
  419787          Birgitta Henriksson                Järla Orientering             10:10:00 
   17464          Ulla Molin                         Attunda OK                    10:12:00 
  650821          Lena Sundqvist                     Tullinge SK                   10:14:00 
   26070          Helen Glännefors                   Söders SOL Tyresö             10:16:00 
  426950          Susanne Lund                       Haninge SOK                   10:18:00 
   19404          Anna Bogren                        Sundbybergs IK                10:20:00 
  342742          Karina Langerak                    Järfälla OK                   10:22:00 
  610061          Anna-Karin Sundqvist               Tullinge SK                   10:24:00 
  234475          Lena Hellström                     OK Ravinen                    10:26:00 
  343939          Carin Kihlström                    Täby OK                       10:28:00 
   19448          Catharina Jäderberg                Attunda OK                    10:30:00 
  590622          Barbro Lönnkvist                   Tullinge SK                   10:32:00 
  421580          Katarina Sahlsten                  Skarpnäcks OL                 10:34:00 
   30855          Susanne Lind                       Haninge SOK                   10:36:00 
   30932          Annika Sundvall                    Järla Orientering             10:38:00 
   30294          Gunilla Thunstedt                  Järfälla OK                   10:40:00 
  650324          Monica Hatlen                      Tullinge SK                   10:42:00 
  409781          Annika Svensson                    Solna OK                      10:44:00 
  304870          Marita Axelsson                    OK Ravinen                    10:46:00 
  306805          Madelene Bjernulf                  Sundbybergs IK                10:48:00 
  241258          Marie Forshällen                   Attunda OK                    10:50:00 
  246631          Anna Perneby                       Tullinge SK                   10:52:00 
  306185          Ingrid Mattsson                    OK Älvsjö-Örby                10:54:00 
   30853          Karin Greilert                     Haninge SOK                   10:56:00 



D40  (15)     4260 m                  Startplats 2   

   42420          Annika Knutas                      Nynäshamns OK                  9:57:00 
   18702          Helena Adebrant                    Tumba-Mälarhöjden OK           9:59:00 
   29123          Charlotta Östervall                Tumba-Mälarhöjden OK          10:01:00 
  439538          Sofie von Frenckell                IFK Lidingös Skid o OK        10:03:00 
   44419          Anna Backlund                      OK Södertörn                  10:05:00 
   19450          Liselott Kihl                      Sundbybergs IK                10:07:00 
   29911          Kerstin Imark                      Tullinge SK                   10:09:00 
  334325          Annika Ohlsson                     Ärla IF                       10:11:00 
   26021          Lena Erlandsson                    OK Södertörn                  10:13:00 
  259019          Lotta Thureson Giberg              SOIK Hellas                   10:15:00 
   25449          Agneta Hallberg-Hansson            Nässjö OK                     10:17:00 
   30079          Anna Larsson                       Söders SOL Tyresö             10:19:00 
   15172          Sussie Tistad                      IFK Lidingös Skid o OK        10:21:00 
   26020          Ann Franzén                        OK Södertörn                  10:23:00 
  244096          Johanna Almlund                    Haninge SOK                   10:25:00 



D35  (11)     4590 m                  Startplats 2   

   44838          Lisa Leickt                        Tullinge SK                   10:01:00 
   41774          Thérès Ericsson                    OK Ravinen                    10:04:00 
   33604          Pernilla Nilsson                   Järfälla OK                   10:07:00 
   41783          Maria Lybert                       OK Ravinen                    10:10:00 
   19809          Maria Kleist                       Tullinge SK                   10:13:00 
  219937          Camilla Engel                      OK Ravinen                    10:16:00 
   38694          Malin Albinsson                    IFK Enskede                   10:19:00 
  710621          Jeanette Enckell                   Södertälje-Nykvarn OF         10:22:00 
   41829          Ewa Albrektsson                    OK Ravinen                    10:25:00 
   46975          Jessica Sjöberg                    Tullinge SK                   10:28:00 
  351109          Jenny Tirén Berg                   OK Ravinen                    10:31:00 



D21  (30)     5870 m                  Startplats 1   

  555784          Ida Johansson                      IFK Moras OK                   9:57:00 
  228955          Frida Erkers                       Leksands OK                    9:59:00 
  880608          Ida Wikström Holmgren              IFK Lidingös Skid o OK        10:01:00 
   36241          Karin Almgren                      Söders SOL Tyresö             10:03:00 
   16206          Emelie Holmström                   Järla Orientering             10:05:00 
  355394          Lena Öhman                         Centrum OK                    10:07:00 
   24669          Sara Lundblad                      Tullinge SK                   10:09:00 
  204449          Linda Lindkvist                    OK Denseln                    10:11:00 
  421421          Annica Sundeby                     Tumba-Mälarhöjden OK          10:13:00 
  304819          Jonna Rickard                      IFK Enskede                   10:15:00 
  440715          Hanna Brus                         Västerbergslagens OL          10:17:00 
  840284          Stina Jansson                      Järla Orientering             10:19:00 
   17374          Sofia Andersson                    Centrum OK                    10:21:00 
  800100          Malin Sundqvist                    Tullinge SK                   10:23:00 
   29910          Anna Strand                        Attunda OK                    10:25:00 
  731018          Maria von Schmalensé               Täby OK                       10:27:00 
  831016          Annica Gustafsson                  IFK Lidingös Skid o OK        10:29:00 
  710919          Anke Xylander                      Söders SOL Tyresö             10:31:00 
  861028          Elin A Skantze                     Järla Orientering             10:33:00 
  422440          Karin Fägerlind                    Centrum OK                    10:35:00 
  830330          Sofia Lönnkvist                    Tullinge SK                   10:37:00 
  204450          Ida Lindkvist                      OK Denseln                    10:39:00 
  780321          Diana Soldagg                      Tumba-Mälarhöjden OK          10:41:00 
  304816          Nina de Boussard                   IFK Enskede                   10:43:00 
  351707          Nina Larsson                       Söders SOL Tyresö             10:45:00 
   33478          My Heinrup                         Järla Orientering             10:47:00 
  553548          Elina Johnsson                     Centrum OK                    10:49:00 
  700123          Tina Junegard                      Tullinge SK                   10:51:00 
   41775          Charlotte Lindkvist                OK Denseln                    10:53:00 
  780729          Karin Skogholm                     Tumba-Mälarhöjden OK          10:55:00 



D20  (6)      5010 m                  Startplats 2   

  903428          Elin Ström                         Tullinge SK                   10:01:00 
  503565          Julia Blomquist                    Järfälla OK                   10:04:00 
  775751          Karolin Ohlsson                    Tullinge SK                   10:07:00 
   10019          Frida Forsberg                     OK Ravinen                    10:10:00 
  910908          Elin Sundqvist                     Tullinge SK                   10:13:00 
  920427          Helena Karlsson                    Bromma-Vällingby SOK          10:16:00 



D18  (6)      4590 m                  Startplats 2   

  403185          Annie Forsberg                     OK Ravinen                    10:02:00 
  930911          Linnea Daniels                     Attunda OK                    10:05:00 
  930823          Hedvig Markgren                    Täby OK                       10:08:00 
  920114          Anette Önerud                      OK Ravinen                    10:11:00 
  330877          Agnes Lindström                    Attunda OK                    10:14:00 
  920800          Lovisa Adolfsson                   Tullinge SK                   10:17:00 



D16  (22)     4010 m                  Startplats 2   

  951202 101      Ida Kallur                         OK Ravinen                    10:00:00 
  951337 102      Sofia Pettersson                   Attunda OK                    10:02:00 
  343866 103      Alexandra Lengquist                Tullinge SK                   10:04:00 
  950428 104      Ronja Bergman                      Snättringe SK                 10:06:00 
  239720 105      Liisa Wettemark                    Sundbybergs IK                10:08:00 
  241136 106      Tove Forshällen                    Attunda OK                    10:10:00 
  940411 107      Cecilia Imark                      Tullinge SK                   10:12:00 
  216420 108      Kristina Carlqvist                 OK Djerf                      10:14:00 
  940310 109      Moa Leijon-Lind                    Haninge SOK                   10:16:00 
  437020 110      Lovisa Käll                        Tumba-Mälarhöjden OK          10:18:00 
  941109 111      Linnea Adolfsson                   Tullinge SK                   10:20:00 
  245624 112      Emma Bjessmo                       Bromma-Vällingby SOK          10:22:00 
  940605 113      Laura DAngelo                      Attunda OK                    10:24:00 
  940703 114      Elina Sundqvist                    Tullinge SK                   10:26:00 
  940622 115      Moa Nissar                         Järla Orientering             10:28:00 
  330830 116      Tove Sundh                         Sundbybergs IK                10:30:00 
  979899 117      Katarina Hammas                    Attunda OK                    10:32:00 
  940219 118      Ellinor Fryxell                    Tullinge SK                   10:34:00 
  941215 119      Karin Friström                     Skarpnäcks OL                 10:36:00 
  347424 120      Embla Morast                       Haninge SOK                   10:38:00 
  345173 121      Emma Käll                          Tumba-Mälarhöjden OK          10:40:00 
  954001 122      Linnéa Engstedt                    Tullinge SK                   10:42:00 



D14  (21)     3490 m                  Startplats 1   

  234732 171      Sonja Mellberg                     Tumba-Mälarhöjden OK           9:58:00 
  227334 151      Teodora von Frenckell              IFK Lidingös Skid o OK        10:00:00 
  961216 152      Ebba Pegestam                      OK Ravinen                    10:02:00 
  244267 153      Ida Torbiörnsson                   Järla Orientering             10:04:00 
   15144 154      Frida Junegard                     Tullinge SK                   10:06:00 
  362360 155      Alva Karlsson                      Snättringe SK                 10:08:00 
   41834 156      Nathalie Lybert                    OK Ravinen                    10:10:00 
  960609 157      Hanna Korhonen                     Haninge SOK                   10:12:00 
  247539 158      Sara Tynong                        Tullinge SK                   10:14:00 
  970418 159      Alice DAngelo                      Attunda OK                    10:16:00 
  249381 160      Linnéa Granlund                    Täby OK                       10:18:00 
  970216 161      Anna Dahlgren-Rosén                Järla Orientering             10:20:00 
  229623 162      Amanda Berggren                    Tullinge SK                   10:22:00 
  429200 163      Märta Fröjd                        Snättringe SK                 10:24:00 
  970514 164      Julia Frejd                        OK Ravinen                    10:26:00 
  244059 165      Jennifer Andersson                 Haninge SOK                   10:28:00 
  971123 166      Frida Forsberg                     Tullinge SK                   10:30:00 
  225314 167      Tyra Kleijn                        Södertälje-Nykvarn OF         10:32:00 
  208840 168      Milla Hjort                        OK Ravinen                    10:34:00 
  225303 169      Emma Sundvall                      Järla Orientering             10:36:00 
  960117 170      Magdalena Vande Voorde             Tullinge SK                   10:38:00 



D12  (21)     3010 m                  Startplats 1   

  980511          Ebba Leickt                        Tullinge SK                   10:01:00 
  710987          Rebecca Waldenfjord                Järfälla OK                   10:03:00 
  981209          Tone Albrektsson                   OK Ravinen                    10:05:00 
  777831          Hanna Hänström                     Täby OK                       10:07:00 
  353183          Inka Koskinen                      Tullinge SK                   10:09:00 
  417471          Kristina Tedhamre                  Snättringe SK                 10:11:00 
  980619          Maja Bergman                       OK Ravinen                    10:13:00 
  347397          Vera Markgren                      Täby OK                       10:15:00 
  227315          Rafaela von Frenckell              IFK Lidingös Skid o OK        10:17:00 
   19447          Karin Jäderberg                    Attunda OK                    10:19:00 
  418075          Agnes Lundqvist                    Järfälla OK                   10:21:00 
  553566          Amanda Karlsson                    OK Ravinen                    10:23:00 
  419775          Astrid Henriksson                  Järla Orientering             10:25:00 
  342529          Hanna Tynong                       Tullinge SK                   10:27:00 
  351140          Ellinor Östervall                  Tumba-Mälarhöjden OK          10:29:00 
  234945          Moa Westblad                       OK Ravinen                    10:31:00 
  249382          Emma Hagrot                        Täby OK                       10:33:00 
  355750          Amanda Blomdahl                    Tullinge SK                   10:35:00 
  439831          Emmy Albinsson                     Järfälla OK                   10:37:00 
  419779          Tilda Andersson                    OK Ravinen                    10:39:00 
  347020          Matilda Salén                      Täby OK                       10:41:00 



D10  (11)     2240 m                  Startplats 1   

  403199          Veronica Redtzer                   Attunda OK                     9:59:00 
  209814          Tilde Backlund                     OK Södertörn                  10:01:00 
  306431          Sofie Ohlsson                      Ärla IF                       10:03:00 
  422445          Frida Hector                       Snättringe SK                 10:05:00 
  253938          Amanda Kleijn                      Södertälje-Nykvarn OF         10:07:00 
  420080          Isa Lundqvist                      Järfälla OK                   10:09:00 
  353185          Trine Karlberg                     Tullinge SK                   10:11:00 
  347096          Selma Gumaelius                    Waxholms OK                   10:13:00 
  438690          Tilda Bjurner                      Bromma-Vällingby SOK          10:15:00 
  419686          Emilia Engel                       OK Ravinen                    10:17:00 
  426946          Jonna Lundbäck                     Järfälla OK                   10:19:00 



U4  (3)       3490 m                  Startplats 1   

  234700          Peter Malmberg                     Waxholms OK                   10:00:00 
   19449          Martin Kihl                        Sundbybergs IK                10:00:00 
  418054          Johanna Lönnstedt                  Järla Orientering             10:00:00 



U3  (6)       3010 m                                 

   18745          Moa Hill                           Tumba-Mälarhöjden OK          10:00:00 
  227320          Emilia Ganslandt                   IFK Lidingös Skid o OK        10:00:00 
  245696          Stina Meyersson                    Bromma-Vällingby SOK          10:00:00 
  418055          Lars Gibbard                       OK Ravinen                    10:00:00 
  408880          Tove Thunstedt                     Järfälla OK                   10:00:00 
  404133          Vera Bogren                        Sundbybergs IK                10:00:00 



U2  (18)      2240 m                  Startplats 1   

  431485          Ella Sjöberg                       Tullinge SK                   10:00:00 
   30996          Andreas Stenberg                   Tullinge SK                   10:00:00 
                  Petter Boding                      IFK Lidingös Skid o OK        10:00:00 
  347120          Anton Hänström                     Täby OK                       10:00:00 
  429967          Sanna Hedberg                      OK Södertörn                  10:00:00 
  438368          Axel Kudinoff                      OK Södertörn                  10:00:00 
  419789          Daniel Kjellman                    OK Ravinen                    10:00:00 
  418044          Evan Gibbard                       OK Ravinen                    10:00:00 
  419774          Elin Berg                          OK Ravinen                    10:00:00 
   38892          Elon Albrektsson                   OK Ravinen                    10:00:00 
  419698          Karin Kallhauge                    Snättringe SK                 10:00:00 
  341380          Agnes Källström                    Sala OK                       10:00:00 
                  Samuel Jonsson                     Kristinehamns OK              10:00:00 
  439698          Marcus Salomon-Sörensen            Attunda OK                    10:00:00 
   19405          Kajsa Bogren                       Sundbybergs IK                10:00:00 
  442364          Anders Lönnstedt                   Järla Orientering             10:00:00 
                  Joy Thunberg                       IFK Lidingös Skid o OK        10:00:00 
  353182          Martin Rinnbäck                    OK Ravinen                    10:00:00 



U1  (9)       2420 m                  Startplats 1   

  435864          Ida Hänström                       Täby OK                       10:00:00 
  245909          Samuel Kyletoft                    Väsby OK                      10:00:00 
   41795          Ella Forsberg                      OK Ravinen                    10:00:00 
  211521          Cecilia Hector                     Snättringe SK                 10:00:00 
  431299          Jakob Tedhamre                     Snättringe SK                 10:00:00 
  427862          Wiktor Enges                       Attunda OK                    10:00:00 
  440158          Ronja Ståhl                        Sundbybergs IK                10:00:00 
   28485          Emil Enckell                       Södertälje-Nykvarn OF         10:00:00 
   41824          Emelie Lybert                      OK Ravinen                    10:00:00 



Inskolning  ( 2420 m                  Startplats 1   

   26022          Tove Erlandsson                    OK Södertörn                  10:00:00 
                  Niklas Erlandsson                  OK Södertörn                  10:00:00 
  419697          Alicia Kallhauge                   Snättringe SK                 10:00:00 
  438383          Mathilda Tengroth                  Sundbybergs IK                10:00:00